370
76731
Joan Miró
(1893-1983)

"Flux de l'aimant"

Torrnål och färgakvatint, 1964, signerad med blyerts 45/75, tryckt hos Maeght, Levallois-Perret, utgiven av Maeght, Paris. 48,5 x 58,5 cm (BFK Rives).

Hanteringsveck, fåtal veck, smärre fläckar och defekter.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

778 - 973 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Konstsalongen Samlaren, Stockholm.

Dupin 386.

Kontakta specialist
Malin Sveholm
Malin Sveholm
Chef program- och eventavdelningen, specialist fashion
+46 (0)708 92 19 97