"False Castrati"
Signerad Mats Bäcker och daterad -03 och numrerad 1/3 a tergo. Färgfotografi 107,5 x 106,5 cm.
Galleri Jean Skarstedt, Stockholm.
Bilden är tagen på Drottningholmsteatern 2003 och har används som affisch för Kungliga Operans uppsättning av "Kastrater" på Drottningsholms Slottsteater 2004. Bilden har även varit utställd på Dansmuseet 2004.