49
69395

Gösta Sandels

(Sverige, 1887-1919)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Gösta Sandels
(Sverige, 1887-1919)

"Den barmhärtige samariten"

Signerad Sandels och daterad 1915. Duk 37 x 45 cm.

Vandringsutställning under 1999-2000.
Prins Eugens Waldemarsudde,
Norrköpings Konstmuseum,
Göteborgs Konstmuseum,
Bohusläns Museum, Uddevalla.