581
79653

Annika Elisabeth von Hausswolff

(Sverige, Född 1967)
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
370 - 556 USD
Klubbat pris
6 200 SEK

(Sverige, Född 1967)

"Language is a substitute for communication"

Signerad med dedikation från Annika von Hausswolff och daterad 20/11/93. Silvergelatinfotografi 28 x 16,5 cm.

Tilläggslista

Rätt titel ska vara; "Language is a substitute for communication".
Bilden gjordes på uppdrag av Telia i början av 90-talet - förslag till telefonkatalogomslag som sedemera refuserades och sedan köptes in av Tele2 och blev telesonkort där detta är förlagan.

Proveniens

Mats B.

Bilden gjordes på uppdrag av Telia i början av 90-talet - förslag till telefonkatalogomslag som sedemera refuserades och sedan köptes in av Tele2 och blev telefonkort där detta är förlagan.

Formgivare