Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
649
69343

JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn. Modellnummer 2139.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
37 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Rund rotfanerad skiva, kantsarg och tre ben av valnöt. Brännmärkt Josef Frank SVENSKT TENN. Diameter 120 cm, höjd 48 cm.

Obetydligt slitage.