Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
696
68847

JOSEF FRANK, bord, Firma Svenskt Tenn.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Klubbat pris
4 800 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Rektangulär stenskiva av travertin på underrede av valnöt. Längd 100 cm, bredd 55 cm, höjd 46 cm.

Obetydligt slitage, skivan med kantnagg.