707
78325

JOSEF HOFFMANN, skål, Wiener Werkstätte, Österrike 1920-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Klubbat pris
4 200 SEK

Mässing, runt med vågig kant. Stämplad WIENER WERKSTÄTTE JH MADE IN AUSTRIA. Höjd 2 cm, diameter 13,5 cm.

Obetydligt slitage.