741
79021

CARL MALMSTEN, spegel, Nordiska Kompaniet, Stockholm 1930-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
439 - 527 EUR
466 - 560 USD
Klubbat pris
7 800 SEK

Intarsiadekor av växter. Märkt CM samt med metallbrickor AB NORDISKA KOMPANIET STOCKHOLM R38452 - CMÖB samt NKs runda bricka. 107 x 54 cm.

Smärre slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

33. Anders & Bess Wissler, vas, stengods, Ateljé Solklinten, Mariefred, 1915.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK