747
77493

OTTO SCHULZ, taburett, Boet, Göteborg 1930-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Klädd i rödbrunt skinn med stoppad sits och pärlspik av mässing, tygfrans runt sitsen. Längd 63 cm, bredd 28 cm, höjd 46 cm.

Slitage, torrsprickor i skinnet.