755
78563

ARNE JACOBSEN/ERIK MÖLLER, vägglampor 4 st.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Rörformade i mässing och plexiglas. Höjd 72,5 cm.

Skador.

Proveniens

Enligt uppgift är vägglamporna formgivna till Lantbruksrådets konferensrum där de hängt till ombyggnaden i juni 2004.