ISAMU NOGUCHI, soffbord "IM-50", Herman Miller, 1970-tal.
Ebenholtslackerad benställning, organiskt oregelbundet formad bordsskiva av glas vilande på gummidämpningar. Etikettmärkt Herman Miller. 125 x 90 cm, höjd 4cm.
Obetydligt slitage
Modellen formgiven år 1947.
×
Logga in
Kunde inte logga in