792
68835

GAE AULENTI, bordslampa, "Pipistrello", för Martinelli Luce, Italien.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Vitlackerad metallfot, skärm av vit plast. Höj- och sänkbar.

Slitage, skärmen med två brännskador.

Modellen formgiven år 1965.