813
75763

BRUNO MATHSSON, "Pernilla 3", Firma Karl Mathsson, Värnamo 1963.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Bok, svart fårskinn, nackkudde av svart skinn. Märkt BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN FIRMA KARL MATHSSON VÄRNAMO SWEDEN 1963.

Slitage, skador.

Modellen modifierad år 1944.