830
69207

VÄVNAD. "Knoppen". Gobelängteknik. 49,5 x 91 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
217 - 326 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941. Baksidan med påsydd etikett.

Obetydligt slitage.

Jämför "Små Vävnader från Märta Måås-Fjetterström", färgplansch 8.