Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
844
80837

MATTA. Rölakan och gobelängteknik. 384,5 x 201,5 cm. Signerad LH GLH.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris

Sverige omkring 1950-60. Färger och mönster som föregående nummer.

Ställvis slitage, ställvis hårt slitage, smärre fläckar, skador och lagningar. Maskinkantade långsidor, bandkantade kortsidor.

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d). Droit de Suite