853
82307

MATTA. Flossa. Sverige/Finland, omkring 1920/30-tal. Ca 190 x 135.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris

Blåmelerat mittfält med stor rektangel med polykrom stiliserad blomma. Två breda bårder.

Något ställvis hårt slitage, fläckar, smärre skador. Maskingjorda fransar som ställvis lossnat.