860
69379

MATTA. "Guldklimpen". Reliefflossa. 141 x 86,5 cm. Signerad AB MMF BN (AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson)

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Komponerad 1944.

Något solkig, fläckar. Sidorna med skador, skadade fransar, flera saknas.