889
79569

MATTA. "Muren, sandfärgad". Rölakan. 253,5 x 183,5 cm. Signerad AB MMF MR (AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter).

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Komponerad 1971.

Ställvis något slitage, smärre fläckar. Några fransar med obetydligt slitage.