982
68803

KARL LINDEBERG, vas, Kosta, jugend.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Överfång med etsad dekor av violer i rödrosa mot rödrosa och matt ofärgad fond. Signerad Kosta KL. Höjd 6 cm.

Vaser av denna typ tillverkades från 1908 och in på 1910-talet.