998
68859

SVEN ERIK SKAWONIUS, vas, Kosta 1935.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
350 - 525 EUR
369 - 553 USD
Klubbat pris
7 200 SEK

Blästrat och slipat, dekor av fiskar och vattenväxter. Signerad Kosta 1935 Skawonius 14/18 Höjd 19 cm.

Obetydlig nagg på reliefdekoren.

Modellen formgiven år 1935.