1002
89023

VATTENBEHÅLLARE. 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
13 500 SEK
VATTENBEHÅLLARE. 1700-tal.

Koppar. Med kran. Graverad dekor av rocailler, musslor och växtslingor. Krönande pinjekotte. Höjd 86 cm.

Obetydliga bucklor, gravyren sliten.