1007
73863

SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Orrloksporfyr och silver. Fasetterad. Lock med ekollonknopp. Diam 12, höjd 9 cm.

Smärre nagg.