1013
74163

TERRIN MED LOCK, tenn, Gudmund Östling, Vimmerby, rokoko, 1763.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 580 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Oval på bladornerade fötter. Dekor av knäckar och krönande flamma. Svängda genombrutna hänklar med musslor. L 46, h 28.

Skador, lagningar.