1019
87205

GARDINHÅLLARE, ett par. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Snidat trä. Svärtade, förgyllda och bronserade. I form av lejonhuvud. Djup 26,5, höjd 24 cm. (2)

Monterade på senare baser.