Madeleine Pyk – en samling F769
1025
86143

SKÅLAR på fot, ett par. 1800-talets andra hälft.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris

Förgylld metall, skålar av slipat glas. Tredelad fot med tassfötter och lejonmaskaroner. Märkta undertill "SO3498 samt en "44". Höjd 38 cm. (2)