1025
86143

SKÅLAR på fot, ett par. 1800-talets andra hälft.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris

Förgylld metall, skålar av slipat glas. Tredelad fot med tassfötter och lejonmaskaroner. Märkta undertill "SO3498 samt en "44". Höjd 38 cm. (2)