1026
86199

UPPSATSSKÅL. 1800-talets andra hälft.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Skaft i form av stående putti uppbärande godronnerad skål med ormhänklar. Höjd 40 cm.

Sliten patinering.