Madeleine Pyk – en samling F769
1033
73847

Dörröverstycken, tre stycken. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Rektangulära. Snidad dekor av palmetter och växtrankor. Längd 151, 151 resp 154, bredd 31, 31 resp 30 cm.

Dekorskador.