1047
75715

BRODERAD TAVLA, siden. 20 x 23,5 cm. Sverige 1803.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Benvitt siden med polykroma broderier och bemålning av slott vid vattendrag med båtar. Signerad och daterad "af Anne Charlotte Hoffman 1803". Inramad.

Fläckar, obetydliga skador.