1057
82129

VÄVD TAPET, gobelängteknik. Pastoral scen. 229 x 193 cm. Frankrike, 1700-talets förra hälft.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Polykromt landskap med människor. I fonden vattendrag, bro och ruiner. Tavelramsliknande bård. Ull och silke. Fodrad.

Något slitage och smutsig, lagningar. Senare bård.