1072
94883

ANTIK/SEMIANTIK HERIS. 450,5 x 251,5 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Mörkblå botten med stort stiliserat polykromt blom-, palmett- och arabeskmönster. Terrakottafärgad huvudbård med blomranka.

Ställvis hårt slitage, fläckar, smärre malskador, skador och lagningar. Skadade sidor, kortsidorna saknar många knutrader.