1081
92211

SEMIANTIK ISFAHAN. 212,5x150 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris

Benvit botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, molnband, arabesker, palmett- och blomslingor. Bred vinröd huvudbård med arabesk- och blomrankor.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig. Långsidorna och en kortsida med trampveck och smärre skador.