1085
95361

ANTIK KAUKAS, troligen Dagestan. 153 x 100,5 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Blå botten med polykroma S och små medaljonger med stiliserade blommor. Röd huvudbård med växtornament och i ett hörn datering.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre trampveck och lagningar.