1087
74011

SEMIANTIK KESHAN s.k. Motachem. 294 x 237,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
175 000 SEK

Ljust kamelhårsfärgad botten med stor polykrom medaljong och blomslingor. Benvit huvudbård med kartuscher av blom- och palmettrankor. Benvita sekundärbårder med blomrankor. Ljusblåmelerade yttre sekundärbårder med fåglar och blommor.

Ställvis slitage, smutsig, två lagade revor, smärre lagningar. Långsidorna med trampveck.