1107
84789

ANTIK/SEMIANTIK NINGXIA CEREMONIMATTA. 233 x 164,5 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Ljust terrakottafärgad botten med polykroma symboler bland moln. Gul huvudbård med meanderranka. Överst fält med pärlband och maskaroner.

Ställvis slitage, fläckar, lagningar.