1109
92647

ANTIK SENNEH. 216,5 x 145 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
ANTIK SENNEH. 216,5 x 145 cm.

Röd botten, gröna hörnornament och ljusblå medaljong med polykromt heratimönster. Gul huvudbård med blomrankor.

Obetydligt slitage, något smutsig, liten lagning. Långsidorna med trampveck, en kortsida saknar några knutrader.