1111
82965

SEMIANTIK TEHERAN, möjligen Keshan. 323 x 214,5 cm.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
19 500 SEK

Mörkblå botten med polykrom medaljong, palmettslingor och hörnornament. Vinröd huvudbård med blomranka. Flera smala sekundärbårder.

Något ställvis hårdare slitage, smärre fläckar och skador. Ställvis senare fransar.

Tilläggslista

Möjligen Keshan.