1113
75353

ANTIK TÄBRIS. 429 X 321 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
88 000 SEK
ANTIK TÄBRIS. 429 X 321 cm.

Ljust terrakottafärgad botten med stor benvit medaljong och benvita hörnornament samt polykroma blommönster. Bred benvit huvudbård med stor palmettranka.

Ställvis hårt slitage, fläckar, två små hål, två missfärgningar. Sidorna med smärre skador.