Madeleine Pyk – en samling F769
1133
74205

Constantine Korovine

(Ryssland, 1861-1939)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 800 - 5 690 EUR
4 340 - 6 520 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Constantine Korovine
(Ryssland, 1861-1939)

"Landskap från Sebastopol (?)", skiss.

Signerad. Utförd 1901. Pannå 11,5 x 22,5 cm.

Proveniens

Enligt etikett a tergo "Singanov" (?).

Statens Museum i Kiev, "Constantine Korovine", kat nr 6179.

(Sketch). Signed. Executed 1901. Panel 11,5 x 22,5 cm..