1150
73965

KÅSA, av Fyed Ruch, Moskva 1908-1917.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Klubbat pris

Förgylld. Dekor i cloisonnéemalj av fisk och geometriskt mönster i grönt, blått, rosa, orange och vitt. Längd 16 cm, vikt 263 g.

Obetydliga emaljskador.