1171
91219

POKALGLAS. Ryssland, 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Graverad och slipad dekor med kejserliga dubbelörnen samt monogram för Katarina den Stora av Ryssland (EA II, Ekaterina Aleksejevna). Höjd 24 cm.

Obet mynningsnagg.