1211
86251

TALLRIKAR, två stycken, fajans. Troligen Strasbourg, ca 1740.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad dekor av blommande kvistar samt insekter. Diameter 25 cm.

Sprickor, nagg, slitage. (2)