1287
83963

FOHUNDAR på SOCKEL, ett par, keramik. Qing dynastin (1644-1912)

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 440 - 1 920 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående med valp respektive brokadboll, dekor i sancaifärger. Höjd 53 cm.

Spricka, krackelyr, nagg. (2)

Proveniens

Köpta i Peking på 40-talet.