1290
73803

FIGUR, förgyllt och bemålat trä. Qing dynastin, 16/1700-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris

Stående gudom, sockel med inläggningar i pärlemor. Höjd 58,5 cm.

Skador, attribut saknas.