1386
74523

TALLRIKAR, sex stycken samt FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95)

Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
618 - 706 EUR
645 - 737 USD
Klubbat pris
7 200 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av hjort i trädgård omgiven av svampar och bambu. Diameter 23 resp 26 cm.

Nagg. (7)

Tilläggslista

Kantlagning på fatet. /repair to rim of the larger dish.