1412
79211

SERVIS, 83 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianong (1736-95).

Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
10 600 - 13 200 EUR
11 100 - 13 800 USD
Klubbat pris
100 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 15 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 23 assietter, 10 dessertassietter, 17 olika avlånga stekfat, fyra skålfat, två såssnipor med fat, två smörterriner med fat.

Skador, lagningar. (83)