1416
74363

SERVIS, 67 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
70 000 - 100 000 SEK
6 640 - 9 490 EUR
7 600 - 10 900 USD
Klubbat pris
210 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Europeiserande dekor i famille rosefärger av rosor. Bestående av 52 tallrikar, 14 djupa tallrikar, terrin med lock.

Skador, lagningar. (67)