1515
73473

SKÅLFAT, tre stycken, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Blomkalksformade med dekor i underglasyrblått av växter inom reserver. Diameter 22 cm.

En skadad. (3)

Proveniens

Rune & Marja Wiréns samling.