1528
79241

SERVISDELAR, 27 st, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
14 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av växter. Bestående av 23 mattallrikar, två djupa tallrikar, två fat. Diameter 22,5 respektive 38 cm.

Skador, lagningar. (27)