1530
91141

BIDÉ, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Traditionell form med tapphål, dekor i underglasyrblått av blommor och flodlandskap. Längd 62 cm, höjd inkl gråmålat träställ 44 cm.

Obet nagg/slitage runt tapphål.